Nasze przedszkole w trosce o wszechstronny rozwój wychowanków bierze udział w wielu akcjach i programach ogólnopolskich:

kubus

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden
z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli.
Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

woda

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

pasta„Akademia Aquafresh” to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci
|w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych.

czytanie

Program „Czytające przedszkola” jest częścią ogólnopolskiego projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, realizowanego przez fundację „ABCXXI”. Jego celem jest zachęcenie rodziców, nauczycieli i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom.

wyobraznia

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków.

   przygody  

Poszukiwacze Przygód to projekt wspomagający realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego określonych w podstawie programowej. POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów
przedszkolnych obejmujących obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego.