ul. Boboli 47

Przedszkole Bajkowa Kraina mieści się w budynku Prywatnej Szkoły nr 6 przy ul. Św.A. Boboli 47 w Białymstoku. Nasze przedszkole to nowocześnie wyposażona placówka edukacyjna przystosowana dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Budynek jest ogrodzony, posiada własny parking.

Przedszkole znajduje się w cichej i spokojnej dzielnicy Białegostoku, wśród domków jednorodzinnych. Położona wśród głównych ulic zapewnia wygodny dojazd.

W naszym przedszkolu znajdują się:
  • Sale dydaktyczno-zabawowe – estetyczne, przyjazne dzieciom, przestronne, kolorowe, nowocześnie umeblowane. Sale wyposażone są we wspaniałe kolorowe zabawki, liczne gry oraz różnorodne pomoce edukacyjne.
  • Interaktywna sala sportowa – duża, wielofunkcyjna sala przeznaczona do zajęć ruchowych dla dzieci, wyposażona w kształtki, kolorowe piłki, szarfy oraz inne przyrządy wykorzystywane w trakcie zajęć gimnastyczno-korekcyjnych.
  • Wielofunkcyjne boisko
  • Gabinet – do zajęć indywidualnych z logopedą, pedagogiem specjalnym.
  • Plac zabaw – nowoczesne, bezpieczne nawierzchnie amortyzujące upadki to gwarancja szalonej zabawy.
  • Szatnie – dostosowane do potrzeb dzieci 2 – 7 letnich.
  • Toalety – przystosowane do dzieci w wieku przedszkolnym
indoor-shot-woman-with-hair-ban-sitting-sofa-with-little-girl-demonstrating-child-how-pronounce-sounds-private-lesson-with-professional-speech-pathologist

Program zajęć

3236863_447898-PFCTQC-811

Plan tygodnia

happy-teacher-listening-her-students

Kadra

children-playing-grass

Wyżywienie

studying-classroom

Adaptacja

Group of kids going to school together

Rekrutacja

Program zajęć

Proponowana przez Bajkową Krainę oferta edukacyjna nastawiona jest na wszechstronne wspomaganie rozwoju dziecka, rozwijanie jego indywidualnych predyspozycji i osobistych talentów. Realizujemy program nauczania zatwierdzony przez MEN. Dodatkowo w ramach czesnego realizujemy zajęcia z języka angielskiego, liczne zajęcia umuzykalniające (rytmikę), zajęcia ruchowe (gimnastykę i zawody sportowe) oraz inspirujące spotkania ze sztuką (zajęcia plastyczne, malarskie). Treść naszego programu obejmuje również profilaktykę logopedyczną.

Atrakcyjne zabawy, organizowane codziennie w każdej grupie wiekowej, rozwijają kompetencje językowe u dzieci. Świadome wprowadzenie takich zabaw doskonali mowę dzieci już od pierwszych dni pobytu w przedszkolu i zapewnia dzieciom większe szanse powodzenia w dalszej edukacji szkolnej. Przedszkolaki stopniowo, we właściwym dla siebie tempie, opanowują umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz sprawność swobodnego pisania.

Nic tak nie przemawia do wyobraźni dziecka i nie pobudza jego wewnętrznego zaangażowania jak bajka. Bajkoterapia to fantastyczna metoda, w której dzieci w przyjaznej atmosferze poznają świat uczuć i obowiązujących norm społecznych. Niezwykłe, pełne tajemniczości oraz ciekawych sytuacji opowiadania są doskonałym sposobem na kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz budowania poczucia własnej wartości. Bajkoterapia uczy odpowiedzialności, rozwija empatię, pomaga oswajać i niwelować różnego rodzaju lęki. W swojej codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy również literaturę proponowaną przez program rozwoju czytelnictwa „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W naszym przedszkolu twórczo spędzamy czas organizując różnorodne zajęcia i zabawy związane z rysunkiem, muzyką, ruchem, malarstwem i rzeźbą. W ten sposób wspomagamy i stymulujemy rozwój kreatywności naszych dzieci rozbudzając w nich zainteresowanie sztuką. W naszych zabawach wykorzystujemy dodatkowo różnorodne przedmioty oraz zestawy ćwiczeń wspomagające rozwój motoryki małej przedszkolaka.

Edukacja artystyczna dzieci wspierana jest okazjonalnie poprzez przedstawienia teatralne.

Promujemy aktywny i zdrowy styl życia. Zapewniamy dzieciom codzienne spacery, swobodną aktywność na placu zabaw, zorganizowane zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

W określone dni tygodnia oferujemy dzieciom uczestnictwo w dodatkowych w zajęciach tanecznych oraz ogólnorozwojowych.

W ramach profilaktyki logopedycznej prowadzimy zabawy i ćwiczenia artykulacyjne, które wspierają prawidłowy rozwój mowy.

Raz w roku logopeda przeprowadza badania przesiewowe, dzięki którym kwalifikuje dzieci do indywidualnej terapii logopedycznej. Logopeda pracuje już z najmłodszymi dziećmi, gdyż wczesna diagnoza pozwala wyeliminować wady w szybkim czasie, oraz zwiększa szanse na szybkie wypracowanie właściwych nawyków umożliwiających prawidłową wymowę.

Plan tygodnia

Zabawa i nauka w naszym przedszkolu przebiega zgodnie z ramowym planem dnia. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana podczas całego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.

Kadra

Założyciele przedszkola

Marta Zejer-Zawłocka,

Michał Zawłocki

Dyrektor ds. dydaktycznych

Adriana Karolina Jankowska

Grupa Smerfy

lic Aleksandra Urbanowska,

mgr Natalia Wojtkowska

Grupa Tygryski

mgr Adrianna Dzieniszewska,

Agnieszka Olszańska,

mgr Elżbieta Krahel-Rowińska

Grupa Troskliwe Misie

mgr Elwira Olszańska,

mgr Magdalena Gąsowska

Grupa Elfiki

lic Izabela Kołecka,

Anna Praczuk

Grupa Myszki

mgr Marzena Sylwestruk,

lic Alina Markovich,

mgr Monika Gąsowska

Grupa Sowy Mądre Głowy

mgr Tatjana Butkiewicz,

mgr Patrycja Szulborska,

Sylwia Ostrowska

Pedagog specjalny

mgr Kinga A. Bergiel

Neurologopeda, pedagog specjalny

mgr Magdalena Kondrusik

Psycholog

mgr Justyna Toczyłowska

Wyżywiene

Naprawdę – Wiemy, Co Jemy!

W naszym przedszkolu jedzenie jest bardzo ważne. Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.Prowadzimy wszystkie diety – wegetariańskie, bezmleczne, bezglutenowe i wykluczające konkretne produkty.

Posiłki przygotowuje nam firma „Tawerna u Ojca”